zlato vs. bitcoin

Zlato ve srovnání s bitcoinem

Bitcoin ve srovnání se zlatem.

Podle James Richards je debata o Bitcoinu nejméně oblíbené téma. Lidé poslední dobou stále častěji srovnávají Bitcoin se zlatem. Rodle James Richards již probíral zlato a Bitcoin v TV, na internetu a v rádii. Bitcoin jde přirovnat ke spoustu věcem, jako je vodní meloun, kolo atd…

Jakou tvoří formu peněz?

Bitcoin i zlato jsou určitou formou peněz. Každý má svou vlastní cestu. Nejde je srovnávat ani mezi nimi není žádný vztah. Zlato je využíváno jako platidlo již 6 000 let. Je uznávaným platidlem na celém světě a jeho chování při vzestupu a pádu trhu mluví historie. Kdežto u Bitcoinu, jako nováčka, nikdo neví co se stane v případě krize, jak se zachová.

Podle jeho zlov nezamítá, že Bitcoin neudělal z několika lidí multimionáře, taky věří, že je to masivní bublina. Nevlastní žádné, a ani to nedoporučuje. Bublina dynamických rozměrů s velkým potenciálem pro podvod.

Technologie Blockchain

Pokud si splníme vlastní domácí úkol a začnete pátrat po významu tzv. Blockchain technologie, tak zjistíte, proč je tak atraktivní. Nehledě na to, že tzv. virtuální měny na bázi Blockchain, můžou být anonymní, jako je Bitcoin.  Můžou být využity k přemísťování financí pro teroristické aktivity a jejich nedohledání.

Jeden z důvodů, proč kryptoměny mají takovou hodnotu je technologický vývoj a pokrok. (který se jmenuje ,,Blockchain´´).

Podle jeho slov, i když je skeptický k Bitcoinu, věří v budoucnost Blockchain technologie.

Jim Richards

zdroj:

https://dailyreckoning.com/gold-vs-bitcoin-goldman-sachs-weighs/