Fort Knox

Fort Knox

Fort Knox

Během Americké velké hospodářské krize v roce 1933 prezident Roosevelt vydal nařízení, odevzdat veškeré zlato Federální rezervní bance (Fed) nebo jakékoliv členské bance.

Poté v roce 1934 byl na základě nového zákona (Gold reserve act)  nucen Fed odevzdat veškeré zlato ministerstvu financí. Veškeré zlato tak přešlo do vládního vlastnictví.

To důležité je, že Fed= Federal reserve system, je soukromý systém, zatímco pokladna je ve vlastnictví americké vlády. Pátý bod zákona brání vládě, aby převzala soukromý majetek bez náhrady. K tomu, aby proces prošel legální cestou, vláda vydala tzv. ,,Zlatý certifikát´´ soukromému sektoru Fed, výměnou za své fyzické zlato.

Tento ,,zlatý certifikát´´ dodnes vlastní Fed.

Finanční správa si cení jedné unce zlata na 42 USD. Toto byla oficiální cena zlata v roce 1973, dva roky potom, americká vláda zrušila tzv. Bretton Wood systém. Dnešní cena zlata za jednu unci činí 1 300 USD.

Pokud tedy vezmeme množství převzatých uncí zlata od Fedu a podělíme sumu hodnotou 42 USD a poté množství uncí převedeme na tuny, dostaneme váhu větší než 8 000tun.

To je velmi zajímavé, protože tolik množství zlata vlastní finanční správa v současné době.

Finanční správa tedy potřebuje 8 000 tun zlata, aby dodržela tzv. ,,zlatý certifikát´´ který předal soukromému sektoru Fed ve třicátých letech a splnil tak pátý pozměňovací bod zákona.

Dnešní tržní hodnota 8000 tun zlata, při hodnotě 1 300USD/ Unce bude dosahovat hodnoty více než 300 miliard dolarů.

Takže hodnota účtu Fedu činí toto skryté zlato, ve formě ,,zlatého certifikátu´´, který Fed obdržel od finanční správy ve třicátých letech. Nikdo o tom nehovoří, ani to nepřiznává, ale celý náš systém je založen na zlatě.

Co se stalo se zlatem ve Fort Knox? Je stále zde?

Toto téma je velmi zmatené.

Prvně, Fort Knox, byl postaven v roce 1937 pro zlato, které finanční správa převzala od Fedu na základě zákonu o zlaté rezervě. Zlato bylo uchováno v klenbách suterénu ministerstva financí. Pro větší bezpečí a více prostoru postavily pevnost Fort Knox, aby sloužila zlatu.

Mnoho teoretiků a spiklenců o teoriích tvrdí, že ve Fort Knox není žádné zlato a to je taky důvod, proč vláda neprovádí audit zlata. Protože tam zlato není.

Pravda je naprosto opačná.

Pokud byste byli Fedem nebo Ministerstvem financí a chtěli byste, aby si lidé mysleli, že je zlato nedůležité, proč byste ho prověřovali? Děláte přece audity u věcí, na kterých záleží. To, že vláda neprovádí audit zlata, taky neznamená, že zde zlato není. Pouze nechtějí, abyste tomu věnovali pozornost.

¨

Ale je zlato doopravdy ve Fort Knox?

Nechte mě to říct okamžitě. Ano, zlato je zde. Mám důkaz z vojenských zdrojů, že je zlato zde. Většina lidí si mylně myslí, že je všechno zlato ve Fort Knox. Toto však není pravda. Více než polovina je zde. Zbytek zlata bylo přemístěno na West point v New Yorku.

Lidé se mě občas ptají, kdo řídí zlato? Fed nebo Ministerstvo financí?Správná odpověď je, ani jeden. Americká armáda kontroluje zlato protože obojí: Fort Knox a West point jsou americké základny. Armáda má zlato pod zámkem. Technicky zlato patří ministerstvu financí.

Někteří  multimilionáři, jako Eric Sprott argumentují, že zlato nemusí být ve Fort Knox. Může být pronajato soukromým bankám. A ano, může být velmi lehce pronajato, ale pouze ve formě papírové podoby. Neznamená to, že se vláda vzdává držení zlata.

Příklad:

Řekněme, že si například JPMorgan pronajme zlato. Nebude ho převážet, nic takového. Pronajmutí zlata proběhne ve formě papírové transakce.  Zlato tak může být pronajaté dále a neauditované.

Jednou má JPMorgan zlato, může ho klidně 100x prodat. Přičemž investoři budou myslet, že koupily skutečné zlato. Pokud zavoláte do JPMorgan a řeknete, že koupíte zlato za milion dolarů, odsouhlasí to. Pošlou Vám potvrzení, že vlastníte milion dolarů ve zlatě. Pokud si přečtete potvrzení, zjistíte, že zlato není lokalizované, nemá výrobní číslo. Ve skutečnosti mohli jednu cihlu zlata prodat 100 investorům.

Teď nastává problém, pokud se v jeden okamžik ukáže 100 investorů a budou chtít své zlato, pouze první ho dostane. Ostatních 99 investorů dostane vypovězení smlouvy. V závěru dne obdrží šek v hodnotě zlata, při uzávěrce hodnoty zlata předešlého dne. Investoři nedostanou zlato, které koupily, to je když zjistily, že zlato není.

Nejdůležitější je, že jsem neviděl důkaz, že zlato není ve Fort Knoxu: a viděl jsem důkaz, že zlato je vlastně tam.

Hodně zlata, může být pronajata mimo Fort Knox a to vede ke zmatení zda vláda zlato má nebo ne. Všechna má zjištění mě přivedla k závěru, že všechno zlato je ve Fort Knox a West point.

Zdroj:

https://dailyreckoning.com/truth-fort-knox-gold/