Ruský rubl a jeho návrat k pevným zlatým základům. 

Rusko chce oživit jejich ekonomiku. Začali s ražbou pěti rublové zlaté mince, vážící téměř 4g zlata. Zlatá pěti rublová mince s dvouhlavým orlem má být reakcí na americké sankce. Do oběhu by se měla dostat ještě tento rok, do budoucna tak Rusko plánuje obchodovat s energiemi ve zlatě. Vzhledem k jejich nalezištím a velké zásobě zlata si to můžou dovolit.

Na krytí měny zlatem se Rusko připravuje již delší dobu. Dlouhodobě skupuje zlato a vytváří tak zlaté rezervy. Velká pravděpodobnost následovníků, kteří budou krýt svoji měnu zlatem jsou další země hospodářského společenství BRICS (Indie, Čína...) U mezinárodních plateb by tak platby probíhaly místo v USD v Rublu a Rubl by tak zaujal místo Amerického dolaru.

Stejně jako Rusko v posledních letech zvětšilo svou armádu, zvětšily i jejich zlaté rezervy. Níže je graf ruských zlatých rezerv od roku 1994. Většina vytěženého zlata zůstává k podložení rublu zlatem. Díky tomuto výrazně zvětšili množství drženého zlata za několik let. Dostávají se tak na sedmou příčku v drženém množství zlata s dalšími státy. Momentálně Rusko drží množství 1 5000t zlata. Pokud byste přidali Čínské zlaté rezervy, které činí 1 800t, dostanete tak množství zlatých rezerv Německa, 3 300t.

 

Zlate rezervy Ruska

 

Zlato se stává pevným přístavem jak v dobách  ekonomické krize, tak v dobách války. Dokud máme možnost kupovat zlato a stříbro bez omezení, kupujme. Protože může nastat doba, kdy už nebudeme moci.